WnetWesele - portal ślubny

Logowanie Rejestracja Dodaj swoją ofertę

SZUKAJ FIRMY:5 gier na wieczór panieński, które pomogą rozkręcić imprezę

2015-02-19, kategoria:

Porady

5 gier na wieczór panieński, które pomogą rozkręcić imprezę
Urządzenie wieczoru panieńskiego to z pozoru łatwe zadanie, które po dokładniejszym przeanalizowaniu może okazać się nie lada wyzwaniem. Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie tego rodzaju imprezy musi bowiem zadbać o wiele elementów, z których każdy odgrywa kluczową rolę dla ostatecznego efektu. Na panieńskim ważna jest zarówno obecność wszystkich najbliższych koleżanek przyszłej Panny Młodej i ustalenie odpowiedniego terminu jak i właściwie dobrane dekoracje, przekąski, drinki czy idealny prezent dla gwiazdy wieczoru. Nie można także zapomnieć o przygotowaniu różnego rodzaju gier i zabaw, bez których Wasza impreza nie może się odbyć! Poniżej 5 pomysłów, które pomogą Wam rozkręcić wieczór panieński.

Co masz w torebce?

Gra na wieczór panieński „Co masz w torebce?” to idealna zabawa na początek imprezy, kiedy atmosfera dopiero się rozgrzewa. Aby rozpocząć, potrzebne Wam będą jedynie karta z grą, puste kartki papieru odpowiadające liczbą ilości uczestniczek oraz długopisy. Na głównej karcie wypisane są przedmioty, które mogą znajdować się w damskiej torebce. Są one podzielone na kilka grup, którym przyporządkowano różną ilość punktów za przedmiot. Wyznaczona osoba czyta po kolei nazwy przedmiotów a wszystkie pozostałe dziewczyny sprawdzają, czy mają je w torebce. Jeśli okaże się, że tak – dana osoba przyznaje sobie określoną ilość punktów. Dla podkręcenia atmosfery można dodać zasadę, że każda z dziewczyn, która nie ma danej rzeczy w swojej torebce musi wypić łyk drinka czy shot'a. Jest to idealna gra na babską imprezę.

5 gier na wieczór panieński, które pomogą rozkręcić imprezę
Źródło: PinkDrink.pl

Wiedza o sobie nawzajem
„Wiedza o sobie nawzajem” to zabawa, która jest na wieczorach panieńskich bardzo popularna. Niezawodnie się sprawdza i zawsze dostarcza powodów do śmiechu oraz różnych zabawnych wniosków dotyczących Pary Młodej. Zasady tej gry są bardzo proste, osoba prowadzące powinna przygotować dwie listy pytań – jedną dla Pana Młodego, drugą dla Panny Młodej. Narzeczeni odpowiadają zarówno na pytania dotyczące ich samych, jak i drugiej połówki. Kluczowe dla powodzenia zabawy jest to, aby jedna z dziewczyn spotkała się z Panem Młodym przed wieczorem panieńskim w celu zdobycia jego odpowiedzi. Jeżeli nie macie możliwości się spotkać, możecie zrobić to przez telefon lub internet. Panna Młoda odpowiada na swoje pytania dopiero na wieczorze panieńskim i właśnie wtedy odpowiedzi obojga narzeczonych są porównywane. Rezultatem jest subiektywna i dowcipna ocena tego, jak dobrze dobrani są przyszli małżonkowie.

5 gier na wieczór panieński, które pomogą rozkręcić imprezę
Źródło: PinkDrink.pl

Test przedmałżeński
Test przedmałżeński to kolejna zabawa, która sprawdza poziom dopasowania Pary Młodej oraz to, jak wyobrażają sobie życie po ślubie. Oczywiście, jak każdą inną grę na panieński i tę należy traktować z przymrużeniem oka. Przykładowe pytanie z gry to „Jak często powinno się sprzątać w domu?”. Nie brakuje też pytań dotyczących wiedzy na temat gospodarstwa domowego oraz tego, jak powinno się zachować w różnych codziennych sytuacjach. W przypadku tej gry, również konieczne jest wcześniejsze spotkanie z narzeczonym. Konfrontacja odpowiedzi obu stron na wieczorze panieńskim zawsze wywołuje salwy śmiechu wprowadzając wszystkich w wesołą atmosferę.

5 gier na wieczór panieński, które pomogą rozkręcić imprezę
Źródło: PinkDrink.pl

Alko-wyzwanie
„Alko- wyzwanie” to zabawa dla prawdziwych imprezowiczek. Przybyła do nas z Zachodu, gdzie zdobyła popularność nie tylko na wieczorach panieńskich. Jest to gra alkoholowa o bardzo łatwych zasadach. Na karcie znaleźć można kilkadziesiąt zdań rozpoczynających się od słów „Pij, jeśli”. Dziewczyna, która została wyznaczona do prowadzenia zabawy czyta je po kolei, jeżeli końcówka zdania pasuje do danej uczestniczki jest ona zobowiązana do wypicia wcześniej ustalonej ilości alkoholu. Może to być kieliszek wódki czy łyk drinka lub piwa. Ustalając tą zasadę należy uważać i pamiętać o tym, że nie chcemy, aby wieczór panieński zbyt szybko dobiegł końca ;)

5 gier na wieczór panieński, które pomogą rozkręcić imprezę
Źródło: PinkDrink.pl

Panieński Pościg
Panieński pościg to rewelacyjna gra na wieczór panieński, która angażuje w zabawę wszystkie dziewczyny. Polega ona na jak najszybszym wykonaniu poleceń wypisanych na karcie z zadaniami. Sugerowany podział drużyn to ekipa przyszłej Panny Młodej i drużyna świadkowej. W panieńskim pościgu pojawiają się zadania typowe dla wieczoru panieńskiego, takie jak pocałowanie barmana czy zdobycie numeru telefonu od obcego chłopaka. Są tam też jednak polecenia, które z pewnością Was zaskoczą. Zaletą gry jest to, że mogą bawić się w nią wszystkie dziewczyny zaproszone na wieczór panieński a zadania mogą być wykonywane nawet przez całą noc – nie ma limitu czasowego.

5 gier na wieczór panieński, które pomogą rozkręcić imprezę
Źródło: PinkDrink.pl

Gry tego rodzaju to nieduży wydatek finansowy i oszczędność czasu – nie będziecie musiały same wymyślać zadań i aktywności, które urozmaicą Wasz wieczór. A dobrą zabawę i tony śmiechu dostaniecie w pakiecie :)

Artykuł przygotowała: Anna Gajówka, PinkDrink.pl

Przeczytaj również

Komentarze

COPYRIGHT @ 2013-2019 WNETWESELE.PL
Google+